نحوه‌ی قیمت‌گذاری در گلدیکا

همان‌طور که می‌دانید در هنگام خرید طلای نو، مشتری متحمل هزینه‌های جانبی مانند اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات بر ارزش افزوده می‌گردد که در هنگام فروش طلا حداقل 20 درصد او را متضرر می‌کند. طلای دست دوم نیز گرچه بدون اجرت است اما مشمول 5 تا 7 درصد سود فروشنده می‌شود.محاسبه‌ی قیمت توسط طلا‌فروش‌ها چگونه انجام می‌شود؟بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری در طلا، طلای آبشده است که اجرت، سود فروشنده و مالیات ندارد بنابر این کل پرداختی خریدار به طلا تبدیل می‌شود. تفاوت قیمت خرید و فروش طلای آبشده صرفاً به سبب کارمزد اندکی است که نسبت به اجرت و مالیات و سود مصنوعات طلا بسیار کمتر است. اختلاف قیمت خرید از گلدیکا یا قیمت فروش به گلدیکا با قیمت لحظه ای (که به صورت عمده و بین همکاران در بازار طلای تهران معامله می شود) معمولاً حدود یک درصد است که صرف پوشش ریسک تغییرات لحظه ای قیمت، هزینه های تأمین و سود مجموعه می شود. با توجه به موارد زیر معتقدیم این میزان اختلاف بین قیمت خرید و فروش منصفانه و رقابتی است:
  1. این اختلاف، بسیار کمتر از تفاوت قیمت خرید و فروش طلای نو، طلای دست‌دوم، سکه پارسیان و ... است.
  2. در گلدیکا امکان معاملات خرد و خرید پله ای و با هر میزان سرمایه ای را دارید.
  3. در گلدیکا امکان خرید آنلاین از هر جا را دارید دقیقاً در لحظه‌ای که فکر می کنید قیمت بهتر است.
  4. در گلدیکا امکان معامله در تمام ساعات شبانه‌روز حتی در ایام تعطیل را دارید.
  5. در گلدیکا بر خلاف اغلب معاملات در بازار، تمامی معاملات به صورت قانونی و با حساب های بانکی گلدیکا انجام می شود و برای هر طلایی که از گلدیکا دریافت می‌کنید فاکتور معتبر دریافت می کنید.
  6. معاملات در گلدیکا کاغذی یا صوری نبوده و برای تمامی معاملات، پشتوانه طلایی وجود دارد. این بدان معناست که در صورتی که اختلاف بین قیمت خرید و فروش پایین تر از حد معقول باشد، باید نگران بدون پشتوانه بودن معاملات باشید.
• دقت داشته باشید قیمت هایی که مشاهده می کنید برای معاملات خرد و برای کاربران عادی سامانه است و با افزایش حجم خرید و فروش، کاربران وارد سطوح کاربری برنزی، نقره‌ای، طلایی و الماسی می‌شوند که منجر به تخفیف در قیمت معاملات آنها خواهد شد.اگر تفاوتی بین قیمت ارائه شده در گلدیکا و سایر تابلو‌های قیمتی مشاهده کردید توجه داشته باشید قیمت گلدیکا موثق‌تر و دقیق‌تر است زیرا معاملات در گلدیکا کاغذی، صوری و یا بدون پشتوانه نبوده و بر اساس این قیمت، معاملات به صورت نقدی و لحظه‌ای صورت می‌پذیرد.
آدرس دفتر فنی:تهران، دانشگاه صنعتی شریف، مجتمع نوآوری شهید ستاری، طبقه پنجم، واحد ۵۲۳
کلیه‌ی حقوق برای گلدیکا محفوظ است.